Cyklus o vylepšování a upravování staršího oblečeníRenovace textilu - ze starého nové

Máte jí doma už pět let. Milujete ji. Sedí Vám perfektně. Cítíte se v ní skvěle. Je prostě Vaše oblíbenkyně. Jen už je prostě trochu vybledlá. O čem mluvím? O Vaší oblíbené halence. Všichni to známe. Máme svůj oblíbený kousek v šatníku, máme ho už dlouho a ten kousek už prostě nezáří novotou, nebo je na něm nějaký flíček – od polévky, od kečupu, nebo od propisky, nebo už náš miláček prostě není in. Ale je nám líto se ho zbavit! Co s tím? Pomůže batika, savování nebo prostě malba na textil!

Takže postupně – jaké máme možnosti?

Můžeme vybraný kousek nabatikovat, a to rovnoměrně. Třeba takové černé, oprané tričko, to se prostě hodí do hrnce či do pračky a barví se a barví, až je z něj tričko zase černočerné. Nebo se můžeme umělecky vyřádit. A protože příklady jsou podle mě nejlepší, zakládáme novou rubriku – renovace textilu. Pro inspiraci, potěšení, prostě pro radost. Budu v ní vyprávět příběhy různých kousků.

Renovaci pomocí sava můžete vidět na příkladu delšího tílka, které se proměnilo pomocí spirálek. Pavoučka si vytvořte na starém saku a už nikdy nebudete vypadat nudně! Vybledlou sukni oživíte raz dva! O tomto tématu i o všem dalším můžete diskutovat v diskuzi!

barveni@email.cz